Бер
03
2011

Про автора

Сокур Анатолій Федорович

Сокур Анатолій Федорович народився 3 березня 1940 р. у м. Запоріжжя. У 1947   році пішов до школи. В  1959  –  1962  рр.  служив  в  армії. Там почав писати до армійських газет про солдатське життя. Цією справою захопився так, що вже 35 років не полишає її. З 1964 по 1975 роки мешкав у Киргизії, працював на сільмашзаводі. В  1971  р.  закінчив філологічний факультет Киргизького державного університету (м. Фрунзе). В 1975 р. повернувся до Запоріжжя. З 1977 р. працював на Запорізькому сталепрокатному заводі. Має дружину та двох доньок. З 16ти років почав захоплюватись історією рідного краю.  Його перша праця  “Павло-  Кічкас”  була опублікована у  серпні  1985  р.  у  газеті  “Запорізька правда”. Починаючи з 1985 року ця ж газета помістила ряд праць Анатолія Федоровича: “Таки була Січ на Хортиці”, “Балка, фортеця, скеля”, “Фортеця над Дніпром”, “Останній козацький отаман”, “Урочище Сагайдачне” та інші. Пізніше  неодноразово  друкувався  у  часописах “Комсомолець Запоріжжя”, “Запорозька Січ”, “Верже”. Є автором
багатьох краєзнавчих нарисів з історії Хортиці та запорізького козацтва.У 2000 р. у обласному видавництві “Просвіта” вийшла його перша книга  “Історія Хортиці”;  збірник  краєзнавчих  нарисів  “Вознесенівська  гора”
(2003 р.), збірка “Як казали запорозькі козаки” (2008 р.). Козацькі фразеологізми Анатолій Федорович збирав майже не все життя. Шукав та знаходив їх в історичних працях, хроніках, в архівних документах, записував по селах від старих людей. З колоритних оповідок дізнаємось багато цікавого про побут  і  звичаї Січового  товариства. Зримо постає перед читачами хвилююча панорама Запорізької вольниці, і, здається, потрапляєш у живу стихію козацького буття, з його прозою лірикою, романтикою, героїзмом. Анатолій Федорович постійно виступає з лекціями у робітничих і учнівських колективах. Сьогодні він на заслуженому відпочинку, але продовжує працювати над новими книгами.Є надія знайти видавця на двотомну “Історію Хортиці” кількістю в 1380 сторінок. На книгу є схвальна рецензія доктора історичних наук, професора, директора Запорізького обласного краєзнавчого музею Георгія Івановича Шаповалова.

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика