Лип
16
2011

Арійці. Хто вони?

арийцыПонад 2000 років тому римський письменник, оратор, політичний діяч Марк Тулій Ціцерон сказав: «Не знати історії – значить все життя залишатись дитиною».

На північних розгонах від Чорного моря мешкали чисельні спільноти людей разом з тими, хто заселяв і терени Середнього і Нижнього Придніпров’я. Ними правили жриці брахмани – каштарії, люди поважні в тодішньому суспільстві. Однією з мудростей правителів-брахманів була така, що вони від усяких негараздів захищались святістю, а не зброєю. Саме це суспільство 8 тисяч 200 років тому утворило державу під назвою Аратта. Про це свідчить своєрідний літопис Кам’яної Могили ( Ю. Шилов «Істина Велесової книги» під Мелітополем. Назвали державу так, бо люди, що жили в ній звались арії. Арийские рисункиСлово «арії» не треба плутати з Арієм із міста Александрія, котрий виступив у 318 р. н. е. проти вчення християнської церкви. Слово це взято із санскритської мови «арті», що означає «борець», «орач». Їх називали людьми холоду, людьми лоьдникової крайки, людьми не тутешніх знань. Аріїв вважали посланцями богів, напівбогами, царями.

Існують різні думки звідки з’явились арії. Одні бачать їх вихідцями в Україну з Уралу, інші ширше – вони прийшли з об’єднаних просторів Фінляндії, Скандинавії, Гренландії, Прибалтики, Східної Аляски. Археолог В. Фойка переконаний – арії – мешканці Трипілля. Аріями цікавились і українські літературні класики та громадські діячі: Леся Українка, Михайло Грушевський. Вони теж вважали що Україна – прабатьківщина аріїв. Військові справи для аріїв (за потреби, якщо не можна було розв’язати все святим словом), вважались не чимось умовним, а реальною при необхідності справою. Так, Олена Петрівна Блаватська переконана, що арії захищали стародавню Трою, котра впала в середині VIII століття до Р. Х.Михайло Грушевський

Один коментар »

  • Alina

    Прекрасная статья, хотелось бы послущать лекции Анатолия Федоровича. Это возможно?

    Прокоментовано 16.07.2011

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика