Сер
08
2011

Байда Вишневецький 1559-1565

Байда Вишневецький1559 рік, лютий – Іван IV посилає в Крим загін Данили Адашева, що пливе Дніпром та загін Вишневецького, який пробиравсь до Азову долиною Дону. Завдяки турецьким архівам ми маємо змогу точно визначити, чим займався Дмитро Вишневецький у період з 1559 року. «Реєстри важливих справ» мають в собі копії абсолютно всіх указів, що надані Великою султанською радою й султаном. Третій том, що включає періоди з червня по травень 1561 року, містить багацько документів, які розповідають про справи «Дмитрашки» – таке прізвисько отримав Дмитро від турків. В цьому томі зберігається 30 документів, до яких можна додати документи і з п’ятого тому ( з серпня 1564 по липень 1565 років ). Це підкреслює ставлення, значення, що надавали турки литовцю, який мав нахабність мати спроби «накласти руку» на володіння Осяйної Порти, бо ж армії володаря були непереможні, жоден ворог не зазіхав на турецькі володіння. На Дніпрі споруджувались нові кораблі, ворожі війська зосереджувались, про що невідкладно повідомив кримський хан імперії. Він просив собі захист, бо усвідомлював небезпеку, що ходила поруч із ним. Йому виділили ескадри для захисту мусульман від росіян. Але в той же час султан отримує звістку, що його війська буде замало, щоб відбити напади невірних. Слова тут йшли про загін Данили Адашева. Він зосередив свої війська на річці Озі, що на північ від Іслам-Керменя. В той же час до султана донесли й інший загін, який очолював небезвідомий Байда.

Один коментар »

  • Alina

    Дмитро Вишневецький цікава постать. Чи є у вас ще щось про нього? Пишіть про усіх українських гетьманів, бо ж гарну тему підняли

    Прокоментовано 12.08.2011

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика