Тра
13
2011

Балка Макартет

Балка МакартетБудова із цегли на зупинці трамвая «Сталепрокатний завод», а також «Водогрязелікарня» виросли на місці тепер уже неіснуючої балки. За часів запорожців звалась Кінською. В ній козаки та ногайці вигулювали коней на продаж.

Після скасування Січі Кінська балка стала називатись Макартетовою. Від імені її власника та управителя тамтешнього господарства Макартета. По балці від Дніпра вода, піднята греблею Дніпрогесу, утворила затоку. На той бік її перетинав понтонний міст. На південному боці стояв 10-й виселок, побудований із деревяних бараків. А по правому боці – сучасний Павло-Кічкас. Але в 50-60-ті роки люди звали його 11 селищем.

11 селище тягнулось приблизно до сучасної вулиці Молодіжної. Від неї вже починалося Ново-одинадцяте селище і йшло воно до кінцевої зупинки трамвая. А звідти і до самого Дніпра на південь, північ і захід: те селище звалось Кічкас.

Щодо Павло-Кічкаса, то він стоїть. А балка, 10 і 9 селище засипані. На їх місці готують будівельний майданчик для розширення потужності «Запоріжсталі».

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика