Лют
18
2012

Діяльність гайдамаків

гайдамаки1760-1763 рр. – Справа про діяльність слідчої комісії у гайдамацьких справах: з приводу наїзду гайдамаків на заставу на броді через Синюху на польському кордоні та наїзду на слободу Тошлик.

У 1760 р. гайдамаки з р. Бугу під час наїзду під заставу біля броду через Синюху вбили поручика й двох драгунів, захопили порох, олово й зброю. Гетьман Кирило Розумовський призначив слідчу комісію. Листування з приводу розшуку гайдамаків.

Сотня гайдамаків спалила слободу Ташлик. Гайдамаки захопили коні з табуна слободи Аржанка. Згідно з ордером Кирила Розумовського цю справу передано на розгляд комісії з наказом покарати винних на горло.

Комісія 1763 р. Миргородський осавул Данило Байрак вимагав припровадити на слідство з пушкарні гайдамаку Копицю. Викрадення коней у ново сербського капітана Собецького.

( Про незаконне стягнення мита та інших зборів компанійськими лівобережними козацькими і російськими командами, які несли сторожову службу в Княжих байраках, Кисличоватій балці та в інших місцях, з купців, чумаків, запорожців, про образи та побиття; про виведення російських караулів з запорозьких територій. 1764 р.

Про заходи щодо безпеки населення зимівників і слобод при поверненні Другої  російської  армії з Криму і будівництво мостів і гатей через ріки для переходу армії. 1771 р.

Наказ Коша самарському і козацькому полковникам про стягнення з городових козаків і військових посполитих збору на утримання депутації до Петербурга для одержання грамоти на вольності Війська Запорозького відповідно до рішення Ради. 16 березня 1758 р.)

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика