Тра
23
2011

Дніпровські острови

Дніпровські островиНапроти бульвара Центрального в Запоріжжі, під лівим боком Хортиці, видніється біла смуга піску. То залишки острова Ростьобіна, названого по прізвищю полковника, який стояв там із своїм полком у лиховісні роки російсько-турецької війни. Ще й зараз там ледь помітні сліди від солдатських землянок. Трішки нижче від цього місця в плесі Дніпра існував острів Дубовий. На ньому був великий дубовий ліс, шинок, млин, а сам він був верст дві у довжину. На острові було 64 десятини землі. Тепер він зник. В велику повінь на Дніпрі, як часто траплялося в старовину, його змило водою. Про такі випадки запорожці казали: «Оце стоїть стільки літ острів, коли глядь, загув за водою».

Така доля спіткала й багато інших дніпровських островів. Був острів Корнетовий у руслі Старого Дніпра, острів Абазіна…до речі, про переважну більшість островів в народі залишилося багато легенд, переказів, а про цей острів дуже мало що відомо. Звідки його назва? Можливо, він носив прізвище Брацлавсьького полковника Андрія Абазіна, який очолив загін повстанців у 2000 чоловік в 1703 році в Ладижині і був оточений військами шляхтича Сенявського. Тоді Абазіна ворогами було посаджено на палю. Можливо, тепер цих островів немає. Свого часу вони «загули за водою»…

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика