Чер
12
2011

Дотепні питання

Дотепні питанняЧи жив мамонт на Хортиці? 350 – 250 тисяч років тому льоди дніпровського зледеніння дійшли до порогів Дніпра. Тому у Подніпров’ї, певно, у цей час з’явився перший одяг зі шкіри тварин.
У Дніпровських степах, що поступово звільнилися від льодовика, було багато мамонтів. Ця тварина, можливо, траплялась і на острові, скажімо, переходила на нього по льоду взимку. Кістки такого велетня знайдені біля Хортиці в одній із стародавніх терас Дніпра, а також на території колишнього Мельничого селища Дніпрогесу.
Під боком Хортиці на брилі граніту острівця Дубового вже в наші часи знайшли графічне зображення мамонта на граніті.
Що ж під Хортицею? Уявіть собі, що з острова зняли м’який шар геологічних порід. Перед нами відкривається нерівна, кострубата площина з неогенових та докембрійських порід гранітів і гнейсів.
Чи товсті граніти на Хортиці? Вражаючі на вигляд скелі острова дійсно не обманюють спостерігача. Окремі з них сягають в небо більш як на 50 метрів. У зв’язку з цим виникає питання – а на яку ж глибину вгрузли гранітні скелі на Хортиці? Ну, хоча б оті, що панують на півночі та заході острова, між якими струменить Старий Дніпро? …»Граніти в ущелині Старого Дніпра до 40 метрів залягають нижче рівня його поверхні і до 26,5 метрів нижче рівня моря»

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика