Вер
07
2011

Дубовий гай

дубовий гай запоріжжяУ роки Великої Вітчизняної війни фашисти мали намір викопати Запорізький дуб та поставити його біля імперської канцелярії в Берліні в знак того, що слов’янський дух скорений. Та не вдалось, німці самі «дали дуба». Під охорону Запорізький дуб взятий природолюбцями-ентузіастами ще в 1904 році. На нього навіть навісили прилад, котрий показував щорічний приріст дерева. Біля дерева на гранітній брилі з дніпровських скель викарбовано: «Запорізький дуб. Унікальний пам’ятник стародавніх дубових лісів Придніпров’я. Висота дуба – 36 м, діаметр крона – 43 м. Окружність стовбура – 6 м 32 см. Вік дерева – 600-700 років». Дубові ліси у минулих століттях – характерна ознака нашого краю, деякі з них віднесені до пам’ятників природи. На станції Мелітополь стоїть розлогий дуб віком 100 років, висотою 26 метрів. В селі Соснівка Мелітопольського району ростуть 8 дубів віком 110-120 років. У Токмацькому районі ( село Кірове ) росте дерево висотою 29 метрів. Люди звуть його Віковим дубом. 250-річний дуб стоїть у селі Долині того ж району. дубовий гай запорожьеУ Запорізькому районі ( Крутоярівське лісництво ) на площі 2 гектара дніпровського узбережжя сім’єю ростуть 12 дубів.
Колись сучасна територія «Дубового гаю» була частиною стародавнього пралісу, що своїми хащами покривав береги Дніпра, острів Хортицю, шумів над річками Мокра та Суха Московка і сягав на південь по лівобережжю Наддніпровя до гирла Конки. Тоді тут вирувало життя диких звірів і птахів. Росли осокори, дуби, берест, клен, верба. Їх масово почали вирубати. Серед спиляних дубів зустрічались і такі, що їх могли охопити два-три чоловіки. Частина дерев залишилась – 136 дерев віком понад 250 років.

Один коментар »

  • Дарина

    Я слышала что часть вековых дубов на Хортице все же была вырублена…

    Прокоментовано 08.09.2011

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика