Гру
28
2012

Гайдамацький рух на Правобережній Україні

Гайдамацький рух на Правобережній УкраїніЛист торговицького коменданта  Якова Квяткевича змальовує повстання в Чигиринській, Смілянській і Лисянській губерніях і повідомляє про наближення повстання до м. Умані. Яків Квяткевич просив наказати градовому полковникові затримувати гайдамаків на кордоні. Відповідь кошового отамана, в якому він запевняв, що заворушення чинять посію литі, а Запорожжя в них участі не бере.

Черкаський губернатор Олександр Пенчельський повідомляв про повстанський рух на чолі з Максимом Залізняком і Максимом Висоцьким, які поширювали серед населення чутки, нібито їх надіслав Кіш. Олександр Пенчельський сповіщав про тяжкий стан в торгівлі, купівлю для Січі 10000 драниць, за якою було відряджено старшину Демка Третяка.

Кіш заявив торговельні претензії: у комісію з Брацлавським воєводством скаргу козаків Миколи Боровиченка й Сидора Домонтовича за невиплату мешканцям сл. Шубиної  Юзефом Лолеловським боргу за коні; прохання до уманського губернатора заправити гроші з уманських купців на користь товариша Васюринського куреня Павла Чернявського. У листопаді 1767 р. Кіш листувався з приводу заарештування на бердичівській митниці 69 волів товариша Поповичівського куреня Дениса Гуржія. Причина була в виплаті мита новою польською монетою.

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика