Лип
08
2011

Хортицький хронограф II

Хортицький хронограф II1436 рік. Острів уперше нанесений на карту венеціанцем Андрієм Біанком. 1449 року це робить на своїй карті іспанець Альфонс Демаруа.

1459 рік. На крті, якою користувався король Португалії Альфонс V, помічено великий острів у нижній частині Дніпра.

Кінець 1472 року. Повертаючись з «ходіння за три моря» ( в Індію ) біля Хортиці через Кічкаський перевіз переправлявся Афанасій Нікітін. З кінця XV століття на Хортиці зявляються перші козаки. Роки 1540 ознаменувались переселенням козаків з хортиці на острів Токмаківку, що теж на Дніпрі. 1551 року вперше про козаків безпосередньо з Хортиці у своїй «Всесвітній хроніці» розповідає польський хроніст Мартій Бельський. Він називає острів Хорчика.

1555 рік. Козацький гетьман, князь Дмитро Іванович Вишневецький на острові мала Хортиця будує укріплення проти татар. Це була перша Запорозька Січ – Хортицька.

Січень 1557 року. Кримський хан Давлет-Гірей спробував зруйнувати укріплення Вишневецького, але це йому не вдалося.  У 1558 році татари все ж розорили фортецю, але не завдяки тому, що запорожці не були здатні її захистити. Через відсутність харчів козаки змушені були через таємний хід у скелі залишити Хортицьку Січ і зникнути в порогах Дніпра. Пусту фортецю розлючені татари спалили.

Осінь 1559 року. Д. І. Вишневецький,  повернувшись з Московії, що вела війну проти Лівонії, а також попередньо довоювавши за Перекоп та суміжні з ним землі, Дніпром прийшов до Хортиці, звільнив її від татар, але не надовго залишився на ній. Литовський комісар Михайло Литвин згадує про Кічкас, район Хортиці.

1586 рік. Керівник збройного повстання запорожців Криштоф Косинський на хортицькій землі нагромаджує сили для боротьби з польською шляхтою.

1594 рік. Двічі Хортицю відвідав посол австрійського імператора Рудольфа II, дипломат Еріх Лясота.

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика