Чер
19
2011

Хортиця від Вишневецького до Сагайдачного

Хортиця від Вишневецького до СагайдачногоУ 1581 році  польський король Стефан Баторій направив свою армію до Пскова. Але московіти дали відсіч полякам. Баторій вирішує просити допомоги у запорожців і відправляє до них Самійла Зборовського. Навесні 1583 року він потрапив на Хортицю, де й заночував. Вранці Самійло та його люди почали збиратись на запорізьку Січ. Тоді Зборовський побачив навколо себе загони кінних татар, які ніби зненацька випірнули з безлюдного степу, прямо супроти Хортиці. Ординські роз’їзди, які у 1583 році часто можна було спостерігати біля острова сприяли тому, що лівий берег Дніпра до самої хортиці називали татарським. Опинившись на Січі серед козаків, Зборовський виклав перед ними мету свого приїзду – за гроші короля навернути козаків проти Московії. Січовики відхилили пропозицію Самійла.

Після Вишневецького у 1586 році на Хортиці будував козацькі укріплення гетьман Яків Шах. Пізніше, у 1594 році, коли із пропозиціями до козаків від австрійського імператора Рудольфа II пристати  у війні з Туреччиною приїхав дипломат Еріх Лясота, він теж заночував на Січі.

Гетьман Петро Сагайдачний у 1618-1620 роках не тільки стояв Кошем, а й споруджував у північній частині Хортиці козацькі укріплення на Совутиній скелі.

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика