Гру
22
2011

Григорій Лантух

Григорій Лантух1756-1757 рр. «О суде над бывшим кошевым Григорием Федоровичем Лантухом, обвиняемом в потворстве гайдамакам. №158»

Документи справи поділяються на дві групи: 1) слідство в Генеральному військовому суді та цивільний позов на Лантуха; 2) довідки про діяльність Лантуха як кошового за 1756 р. Перша група: грамота Єлизавети Петрівни від 10 квітня 1757 р., якою наказувалось учинити слідство над колишнім кошовим отаманом Григорієм Лантухом з старшиною. Протокол слідства з відповідями Григорія Лантуха. Розписка отамана Кисляківського куреня Самійла Щербини за гайдамаку Кирила Письменного ( порука ). Ордер Кирила Розумовського судові з наказом скінчити справу й відпустити старшину до Січі. Указ судові в справі цивільного позову капітана Новосербського пандурського полку Коцари на Лаптуха й копія скарги Коцари з реєстром речей на 272 крб. Прохання Григорія Лантуха, колишнього осавула Пархома Чорного, курінного Логвина Крамара ( за них, неписьменних, підписався писар Іван Котляревський ) звільнити їх, поки суд не одержить довідок із Січі. Ордер Кирила Розумовського з наказом закінчити слідство, а позов Козари виділити. Пашпорт Лантухові з товаришами на проїзд до Січі.

Друга група в копіях: наказ Коша 1756 р. самарському полковнику Якову Горкуші, призначеному на посаду постановою сходки курінних отаманів, з дорученням розшукати гайдамаку Савранського, а худобу його реквізувати. Наказ осавулові Косапу: згідно з постановою сходки курінних отаманів йти на дніпро з командою шукати Савранського. Промеморія комісії в Новій Сербії 1757 р. про передання гайдамаків-запорожців запорозьким депутатам. Донесення Коша гетьманові 1757 р. з відповіддю на обвинувачення запорожців в гайдамакуванні. Донесення Коша гетьману в справі купця Івана Ніжинця.

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика