Чер
06
2011

Кіммерійці, скіфи, сармати на Хортиці

Кіммерійці, скіфи, сармати на ХортиціКінець епохи бронзи – початок раннього залізного віку – це перші роки 1 тисячоліття до н. е. В ті часи на острові жили племена кіммерійців. Вони першими із стародавніх людей, що мешкали тут попали на сторінки письмових робіт Гомера. Існує чимало підстав вважати не тільки Хортицю, але й прилеглі до неї місця зручними для поселення кіммерійців. У вересні 1937 року в селі Кічкас поруч із Хортицею було досліджено 20 могил. В деяких з них покійники лежали з зібганими кістяками. Ці кістяки дослідники вважають кіммерійськими ( 7 ст. до н. е. ). У 6-7 століттях до нашої ери кіммерійців з Хортиці витіснили войовничі скіфи. Про цей народ багато чого розповів Геродот, який бував у Скіфії. Скіфи перемагали багато чисельні армії, наприклад, у 514 році вони одержали перемогу над семисоттисячним військом перського царя Дарія Гіпостаса. Предмети, знайдені на Хортиці , що свідчать про перебування там скіфів: наконечник стріли із бронзи, пращовий камінь, фрагмент панцира, грузило, прясло, кераміка, стекла з граніту 4-2 ст. до н. е.

На Хортиці, по берегах Дніпра, зокрема проти скелі Крісло Катерини, існували спеціальні майданчики, де скіфи більш як дві тисячі років тому зустрічалися зі старогрецькими купцями. З кінця 5 століття до нашої ери і до кінця 3 ст. до н. е. на схилі балки Совутиної існувало скіфське городище з валами 3,5 метра заввишки, яке було відкрите у 1993 році. Зараз на Хортиці залишилося три скіфські могили.

Сармати змусили залишити скіфів хортицькі землі на рубежі 3-2 ст. до н. е. Вони прийшли з низин Дону. Сармати – останні представники на Хортиці за часів до нової ери. На Хортиці було знайдено такі їх речі ( датовані другою половиною 3 століття до нашої ери – 3 століття нової ери) : фрагмент меча (залізо), фібула (бронза), пластина (паста).

Кожний народ залишив після себе на Хортиці щось своє, лише йому притаманне.

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика