Січ
28
2013

Кожушана латка

козацькі вислови«Кожушана латка…» Деякі запорожці після козаччини йшли у степи до хуторів, зимівників, працювати і доживати  віку. А в степу, наприклад, вітер, холод, сирість, якщо це н еліто. Тому запорожці й казали: «Кожушана латка, як рідна матка. Душа сита, коли є кожух і свита».

«Коли ми під…» Про виникнення козацтва запорожці знали про своє існування ще до 15-го століття. Про це, пізніше у своїх «чолобитних» 1765, 1773, 1774 років самі казали: «Коли ми під польською короною були та й раніше».

«Не затоптати…» Захоплення москалями Січі стало (повторюю) великою несподіванкою для козаків. Вони не могли собі уявити як це так, їхнє гніздо заполонено москалями. Тому визнаючи навіть московітську перевагу перед ними в чисельності. Хотіли дати нахабам відсіч, щоб «не затоптати в болото козацької слави».

«Не братайся…» Серед козаків мало поширення побратимство іноді й келихом оковитої скріплене. Після цього козаки ставали «горілчаними братами». Але ж не з кожним братались. «Не братайся, з ким телят не пас»,- казали.

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика