Чер
14
2011

Легенди Хортиці

Легенди Хортиці

Острів Хортиця простягнувся у довжину на 12 км, а в ширину в середньому на 2, 5 км. Висота скал біля берегів подекуди сягає 30 метрів. В цих скалах багато печер, найвідоміша із них – Змієва. За легендою, в давнину там жив сам «змій».

Кажуть, що на Стрілецькому острові незадовго до ліквідування Січі було закопано гроші – золото, срібло та зброя. Через декілька десятиліть на острів навідувався якийсь дід, який знав, де заховано скарб. « На тому боці супроти острівка ріс дуб, на якому була гулка, що вказувала на острівець де сховано козацьке майно.» Ще один невідомо звідки з’явившийся дід намагався відшукати скарб на острові Канцерському. « В гирлі Хортиці, що впадає в Дніпро, є Канцерський острівець, а на ньому фортеця. Це супроти великого острова. На тім острівцеві, кажуть, є печера, а в ній заховано три діжки золота. Вхід зачинено дверима, забито камінням та землею. Перед входом стоїть дерев’яний хрест.»

Ці «діди», що з’явились через декілька десятиліть після зруйнування Січі, можливо, самі були козаками, колись сховавши ми своє майно чи знали про скарби, заховані товаришами. Їх поява на Хортиці лише підхлеснула інтерес до козацьких скарбів, легенди про які вже давно мандрують Україною.

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика