Бер
06
2011

Музична балка

Музична балка

Про неї часто йде мова в працях по Запорізькій історії. Будівничий козацьких укріплень на Хортиці, гетьман Яків Шах, полюбляв навідуватись в балку- любу козацький натурі місцину на Хортиці. До речі, полонила ця балка своєю красою і перших німців – менонітів. Вони й зупинилися саме в ній, коли прибули в наш край з Німеччини.

У її північно-західному кутку для козаків існував ніби театр просто неба. У балці запорожці часто збиралися, розповідали різні бувальщини з лицарського життя,  слухали бандуристів. «Десь на Хортиці, перед уважно притихлим січовим товариством розкотилися могутні речитативи щойно складеної котримось із сивовусів гомерів величавої думи»,- ці слова Олеся Гончара з його промови з третього з’їзду письменників України дуже пасують до розуміння самої суті Музичної балки.

Саме в Музичній балці з’явилось немало дум і пісень патріотичного спрямування, що кликали і кличуть українців на захист рідної Вітчизни. Музики та танцюристи в добу козацьку там не переводилися. Тому й назвали запорожці балку Музична. Уявляючи її, заповнену козаками, Т. Г. Шевченко писав в «Гайдамаках»:

«Кобзар вшкварив, а козаки-

Аж Хортиця гнеться-

Метелиці та гопака

Гуртом оддирають»

При козаках, про що свідчать і перекази, Музична балка залишалась місцем, де запорожці відпочивали. Не втратила вона свого старого призначення і зараз. У ній часто проходять культурно- масові заходи. Сьогодні Музична балка входить до «Саду-парку трансформаторного заводу».

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика