Тра
27
2011

Найперші свідчення про Хортицю

Найперші свідчення про ХортицюПерша згадка про острів зустрічається близько 450 року до н.е. У Геродота в «Мельпомені»- четвертій книзі з історії. Друга – у імператора Візантії, письменника Костянтина 7-го Багрянородного в праці «Про управління імперією» (946-953 рр.). На сторінках літературних творів імператор вперше називає його островом Святого Григорія. У вітчизняних літописах є згадки про Хортицю під різними її назвами 1103, 1190, 1223 років. Зарубіжні дослідники та політики теж не оминають у своїх працях Хортицю. Згадки знаходимо к «Всесвітній Хроніці» 1551 року – четвертій книзі йієї праці польського хроніста Мартіна Бєльського, в «Щоденнику» (1594 р.) австрійського дипломата Еріха Лясоти, у «Хроніці Сарматії Європейської» італійця Олександра Гваїні – 1611 рік, француза Гійома Левассера де Боплана в «Описі України» – 1650 рік, князя С. І. Мишацького, в написаній ним у першій половині 18 сторіччя «Истории о казаках запорожских»…
З 1958 року Хортиця вважається пам’яткою природи місцевого значення, з 1963 – республіканського значення. З 1993 року офіційний статус- Національний заповідник «Хортиця».

Внесена до міфів стародавнього людства, історії, перказів, пісень українського народу, незабутня, як почута в дитинстві бабусина казка- отака вона- Хортиця, головний острів Дніпра!

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика