Чер
29
2011

Найстаріші села краю

Найстаріші села краюНа місці теперішньої Великої Білозерки шуміло колись місто Тракан, що виникло майже 2000 років тому. У 14 столітті тут ще існувала колонія генуезців. Ваговиті свідки тих часів – різні предмети домашнього вжитку, грецькі амфори, прикраси… Саме такі знахідки дають археологам підставу гадати, що біля теперішнього села Благовіщенки Кам’янсько-Дніпровського району знаходилось грецьке місто Наво.
В старих рукописних книгах наводяться перекази про те, що між сучасним селищем міського типу Малокатеринівкою Запорізького та селом Приморським Василівського районів існувало місто Самис. Недалеко від селища міського типу Кушугум, посеред плавнів на островах Великі Кучугури виявлене татарське городище, точніше його сліди часів Золотої Орди.
У Запорізькому районі є село Малишевка, дата його появи – 1735 рік. Заснував його кошовий Іван Малишевич. Під його керівництвом козаки часів російсько-турецької війни 1735-1739 років разом з російськими солдатами будували укріплення на острові Хортиця, на берегах Дніпра, а також між річками Московкою та Кушугумівкою. Пізніше, коли сюди перебралися німці-колоністи, село стало їхньою колонією – Нейдорф. Оріхів дістав статус міста 1801 року. 28 травня 1820 року через Малишевку разом з героєм Вітчизняної війни 1812 року генералом М. М. Раєвським по дорозі на Кавказ проїжджав О. С. Пушкін.

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика