Чер
11
2011

Наумова та Куца балки

Наумова та Куца балкиНаумова балка або «Урочище Наумова балка». Так її назвав Я. П. Новицький, дослідник Хортиці. Чому балка має таку назву? Легенда свідчить, що в ній довгий час проживав запорожець Наум Кармазь. Він був перевізником на човні. Возив козаків через Старий Дніпро з Хортиці на шлях, що вів у напрямку Нової Січі. Давній переказ доносить і те, що тут, на Хортиці, саме в цій балці у 1701 році помер козак Наум. «Саме на його честь запорожці й назвали балку Наумовою», – стверджує Я. П. Новицький.

Дехто назву балки пов’язує  з іменем віце-адмірала російського морського адміралтейства Наумом Якимовичем Сенявіним. Дійсно, Сенявін був і на Хортиці і в балці. У затоці-бухті стояв його невеличкий катерок. От саме бухту й називали Наумова.

Куца балка. Балка хоч і маленька, але відома своїми скарбами. Під час експедиції у її районі знайшли клепаний казан. Цей посуд був змайстрований із заліза діаметром угорі 52 см, внизу – 30 см. Цікавим у ньому було те, що він складався із восьми склепаних між собою секцій. Щодо назви цієї балки, то її предки називали кмітливо-Куца, тобто вузенька й маленька. Неподалік від неї було велике запорізьке кладовище.

 

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика