Гру
29
2012

Непорозуміння у 1769 році

Непорозуміння у 1769 роціЛистування з приводу непорозумінь у поході 1769 р. В липні у відділі генерала Зорича між запорозькою командою і двома майорами виникли непорозуміння й взаємні звинувачення. Зорич скаржився на запорожців, нібито козаки залишили призначені місця й утікали з команд тощо. Кіш повідомив головнокомандуючого П. І. Паніна про брак харчів, пороху, олова, платні. П. І. Панін наказав поліпшити постачання, подякував Війську Запорозькому за успішний наїзд команди на загони противника під Очаковом й призначив слідчу паритетну комісію в складі Зорича і Петра Калнишевського для вирішення взаємних претензій.

Копії наказів і реляції про перемогу армії П. О. Румянцева поблизу Рябої Могили в Молдавії, свідчення полонених ( товмача французького консула, який був у Криму, барона Тотта й інших ).

Копія наказу другої армії ( П. І. Паніна ), де йдеться про перемогу запорозької команди під проводом старшин Семена Галицького, Макара Нагая, Олекси Чорного, Софрона Чорного, Сидора Білого, полковника Логвина  Мощенського, Антона Красовського, Івана Яблуновського, Степана Гелеха, Харка Чепіги над турками, під час якої взято 20 булав і литавр, а до Коша приведено 18 полонених турків і татар, понад 20 тисяч коней, 1000 голів рогатої худоби, 4 тисячі овець, 180 верблюдів.

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика