Бер
07
2011

Німфи Хортиці

Німфи Хортиці

Історія стародавньої Греції має багато міфів, що виникли на грунті життя цієї держави. Ось , наприклад, оповідь про те, як у біле латаття перетворилася чарівна німфа (один із перекладів цього слова – наречена). Саме після цього ботаніки  нерідко білу лілею називають німфою.

В українців, сподіваюся, буде існувати власна легенда, складена мною про цю квітку. Був у козацькому товаристві на Січі незламний звичай – жінок між ними не повинно бути.  Хортицька Січ теж не була винятком. Але у багатьох козаків десь там далеко в українських селах були наречені. Вони роками чекали своїх коханих і, не дочекавшись, звісно ж (козак – що вітер в полі), мандрували до Хортиці з надією зустрітися. Та не завжди встигали.

Одного разу козаки на звуки тулумбасів, в котрі били довбиші січові, статечно зібрались на майдані, де з промовою виступив сивовусий орел-кошовий. Він закликав їх йти на орду, що вдерлась на землі українські,- і козаки тут-таки полишили Січ.

Дуже сумували дівчата біля берегів Хортиці та на навколишніх острівцях. А все нові і нові гурти козацьких наречених приєднувались до раніш прибулих. Всі вони не зводили очей з Хортиці, чекаючи повернення козаків. А ті, мабуть, забарились. Все не йшли і не йшли. А можливо й голови поклали у чистому полі українського прикордоння.  Засмутились дівчата. Нестерпно жаль стало «козацькій матері» тих бідолаг. І щоб легше було їм пережити тугу за лицарями, взяла вона й випростала свої руки через Дніпро і дівчата по них, як по греблі, перейшли до неї.

Тих наречених, котрих назавжди пригорнула Хортиця можна побачити і зараз. Подивіться, які вони гарні, мешканці плавнів Хортиці. Ніжні, свіжі, як ранкове повітря цієї місцини, біле і жовте латаття – козацькі наречені, німфи Хортиці.

Один коментар »

  • Alina

    красивая легенда

    Прокоментовано 16.07.2011

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика