Чер
19
2011

Памятки Запорізького краю

Памятки Запорізького краюУ Приморську, на зарослому бур’яном майдані стоїть будова з почорнілою від часу цегли. Звідти тягне льохом, лунає воркування голубів. Через щілину в широких, оббитих залізом дверях на заіржавілому замку можна побачити кольорові фрески  в рудих патьоках. А на стіні ззовні табличка : « Троїцька церква. 1814 рік. Охороняється державою.» (Соромно за державу від такої охорони!)

Ця споруда – одна з найстаріших пам’яток Запорізького краю. Землі, на яких вона стоїть, належали герою Вітчизняної війни 1812 року графу Орлову-Денисову. У 1808 році тут побудували дерев’яну церкву, яку у 1814 році на честь перемоги над Наполеоном замінили на цегляний храм. Давно вже йдеться про те, щоб реставрувати приміщення троїцької церкви і влаштувати в ньому, скажемо, місцевий музей.

В кільком кілометрах від села Новоспаського Приазовського району підіймається Тупа могила. Насипана вона в  III – II тисячоліттях до нашої ери. І є одним з археологічних пам’ятників краю. А в іншому кінці області ( Куйбишевському районі ) піднялися в небо Кам’яні могили – філіал Українського державного степового заповідника, утвореного в 1925 році. Гранітні гряди виникли ще за часів архейської ери – декілька мільярдів літ тому. Сюди з минулих епох дійшли кілька видів рослин, що живуть і понині.

За селом Мануйлівкою Приморського району розкинулось 6 пагорбів висотою від 35 до 90 метрів, вік яких 1700-1800 млн років. Ця гряда носить назву Корсак-Могила. На ній сліди старого кар’єру, де колись добували залізну руду. Вперше про Корсак-Могилу розповів у 1793 році академік П. С. Палас.

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика