Тра
28
2011

Початок вивчення Хортиці

Початок вивчення ХортиціХортиця зі смугою Порожистого Придніпров’я зацікавила вчених у 18 ст. Цей регіон вивчав академік В.Ф. Зуєв. Він 21 травня 1781 року з Санкт -Петребургу здійснив подорож у південні райони України. Як писав академік В. П. Бондарчук, Зуєв продовжив свій шлях «правим берегом Дніпра від м. Крюкова до острова Хортиці» і далі на південь. Академік пише, що граніти порожистої частини Дніпра, вважайте і Хортиці, «обросли бодягою, различною порознею, раковинами…представляли вид…застарелости». Після Зуєва тут бували П. П. Палас, А. І. Гюльденштедт, Е. І. Шмальгаузен, Д. Демент’єв, А. Афанас’єф-Чужбинський, писав про Хортицю і професор Ф. Брун…
У другій половині 19 сторіччя займаються вивченням цього регіону вчені Київського і харківського університетів. В. Л. Бернштам у 1878 році на Хортиці провів перші археологічні розкопки. Пізніше їх продовжили такі відомі вчені, як Я. П. Новицький, Д. І. Яворницький, К. М. Мельник-Антонович…У 20-ті – 30-ті роки тут працювали Є. К. Яковлєв, М. П. Симоненко, Ф. Н. Саваренський…У 50-х роках бачимо геологів М. В. Гладкого, А. В. Комлєва, пізніше М. М. Івантишина та інших. Геологи з тресту «Дніпрогеологія» Б. Т. Осадчий, В. Ф. Кіктенко продовжували справу попередників.
«Прошарки амфіболітових гнейсів, виявлені нами на острові Хортиця…»,- писав В. І. Орса.

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика