Сер
11
2011

Початок визвольної війни

Богдан ХмельницькийБогдан Хмельницький, прославлений гетьман, визволитель України…Батьком був Михайло Хмельницький, чигиринський сотник. Богдан народився близько 1595 року. Навчався в Київській братській школі, згодом в єзуїтській, яка знаходилась в Ярославі. Богдан знав польську та латинь, згодом вивчив французьку й турецьку. У1620-1621 роках бере участь у польсько-турецькій війні. В цій війні загинув його батько, а Хмельницького взяли в полон у Константинополь, де він провів два роки. Після неволі Хмельницький приїжджає у Запоріжжя, інколи ходить з козаками в походи супроти Туреччини. Успішним був похід у 1629 році, коли Богдан та козаки напали на Царгород. Повернувшись у рідний Чигирин Богдан одружується з Ганною Сомківною та робиться чигиринським сотником.

Хмельницький не раз звертався до короля та сейму з розповідями, в якому тяжкому стані перебуває український народ. Король Владислав IV відправляє Богдана у Францію, щоб той найняв козаків задля військової служби у війні з Іспанією. У 1646 році знайшлось 2400 добровольців, котрі виїхали з Франції. Вони взяли фортецю Дюнкерка.

Польська шляхта все більш гнітила український народ. Дісталося й Хмельницькому. Чигиринський підстароста напав на Богданів хутір Суботів та вбив 10-річного сина Зиновія. Хмельницькій звернувся до короля, але даремно. Хмельницькій наголошував, що народ треба підняти на боротьбу, його підтримала козацька рада та запорожці. На Січ стали прибувати селяни, а Богдан поїхав шукати союзника у лиці кримського хана. Так робились перші кроки на шляху до національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького.

Один коментар »

  • Alina

    Національно-визвольна війна це цікава тема!Продовжуйте її! Та й про життя Богдана Хмельницького напишіть побільше, він же така видатна людина.

    Прокоментовано 12.08.2011

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика