Гру
20
2011

Про таємниці Коша

Украина1754-11756 рр. «справа про таємні розвідування запорожців у Туреччині щодо підготовки до війни та про поширення чуми»

У зв’язку зі смертю турецького султана російський уряд побоювався війни. Кіш за період з кінця 1754 р. до середини 1755 р. одержав низку ордерів і листів київського віце-губернатора І. І. Костюрина, гетьмана Кирила Розумовського, командира Новосербського корпусу І. Ф. Глєбова, ланд міліції Г. А. Кантемира, генерал-аншефа П. С. Салтикова, генеральної військової канцелярії з пропозиціями і проханнями надсилати до Туреччини ( власне до Криму й Очакова ) розвідників-запорожців, які знали турецьку мову, під виглядом купців, промисловців, кур’єрів з листами.

Донесення коша з викладом відомостей про тогочасний стан у Туреччині, здобутих від розвідників Василя Похила і Микити Зубенка, Івана Данилова, Панька Великого та Івана Запори, Демка Завадовського, Леонтія Вечірнього.

Значного товариша Василя Романовського  спеціально посилали розвідати про перебування в Криму емігрантів-мазепівців Федора Мировича й Федора Нахимовського, прихильників Івана Мазепи. Листування Коша з П. С. Салтиковим, Генеральною військовою канцелярією та І. І. Костюриним з приводу агітації Федора Мировича. Наказ П. С. Салтикова припинити зносини Запорожжя та гетьманщини з Федором Мировичем і Федором Нахимовським. Відрядження від Коша Івана Глоби до П. С. Салтикова з донесенням.

Листування з І. І. Костюриним та І. Ф. Глебовим з приводу відомостей, нібито 199 і 400 запорожців перейшли на кримську територію під владу хана і сподівання татар, що Січ перейде до Криму.

Листування з приводу епідемії чуми в Польщі і Туреччині.

Донесення паланок до Коша, накази Коша до паланок з приводу вартування на кордоні, засилання розвідників і їхні повідомлення з приводу турецького і кримського війська й чуми.

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика