Чер
15
2011

Прокляті скарби

Прокляті скарби

Скарби закляті на різні строки. Щонайменше – на «дві голови». Це означає ,що помре чоловік, який найде коштовності. Така ж доля спіткає й другого. Вони дістануться лише третьому. Цей третій, безумовно, одразу знайдеться, але ніхто не хоче бути першим і другим. За переказами, що передаються із покоління в покоління, на берегах Дніпра є бочечки, закляті на п’ять і навіть на десять голів. Оберігає їх нечиста сила, охочих поживитися підстерігають різні пастки, несподіванки і смертоносні мікроби.

Письмові повідомлення, які знаходимо у старих книгах твердять, що перші скарби сховані ще за часів Київської Русі, потім гроші тут заривали купці під час татаро-монгольського ярма. Купці гинули на тривожних караванних дорогах, а їхнє багатство залишалося в землі. Та найбільше скарбів довірили берегам Дніпра козаки, котрі були тут господарями кілька століть. Ховали нажите коли відправлялися в далекі походи, де нерідко забирали в могилу свою таємницю, ховали добуте у боях, коли щасливо поверталися у рідний край.

Перекази свідчать : «На острові Хортиця проти Дубового острова ( його змила повінь у 1845 році ), що проти села Вознесенівки, є дві балочки. В одній запорожці сховали полкову казну – 20 діжок золота та срібла». Писемні джерела повідомляють, що козацьке золото лежить десь в урочищах Сагайдачне та Канівське.

У Куйбишевському районі із села в село ходять перекази про те, що над річкою Кальчиком є скеля, біля якої давним-давно було заховано гроші…

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика