Сер
03
2011

Середньостогівська культура

Середньостогівська культураПочатком 20-х років ХХ століття відносяться перші збирання стародавніх речей із острова Середній Стіг, що між Кріслом Катерини та Похилим, започатковані місцевим краєзнавцем з Кічкасу Г. Г. Мартенсом. Там у 1928 році провів розкопки археолог Андрій Добровольський. Він виявив до того невідому археологічну культуру, названу по місцю її перших знахідок середньостогівською. На Середньому Стозі ( він колись з’єднувався піщаною косою з Хортицею ) Добровольський розкопав два культурні шари тимчасових стоянок людей кам’яного віку. Нижній шар назвали Середній Стіг І, а інший – Середній Стіг ІІ. На цих тимчасових стоянках мешкало небагато людей епохи «розвинутого палеоліту». В цьому джерелі середньостогівська культура датується енеолітом ( мідно-кам’яний вік ).среднестоговская культура Розвинулась вона на базі дніпро-донецької культури, а еволюціонувала у ямну культуру. Археологи Д. Я. Телегін, О. В. Бодянський відносять її до доби міді. В музеї історії запорізького козацтва на Хортиці Середній Стіг – це друга половина 4 – середина 3 тисячоліття до нашої ери. На острові Середній Стіг було знайдено двослойне поселення, нижній шар якого належав неолітичним племенам.
Померлих хоронили в могилах, але без насипу зверху. Їх клали на бік, посипали охрою. Біля них клали посуд, їжу, статуетки людей та тварин тощо. Вважається, що саме середньостогівці дали початок північноєвропейській расі кордидів.распространение среднестоговской культуры

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика