Лип
18
2011

Шукач скарбів

ЗапорожьеСказано, звичайно, інтригуюче. Але інакше не назвеш краєзнавців – цих закоханих у спадщину рідного краю людей. Бо якраз вони знаходять загублені, забуті та й заховані народні скарби вітчизняної історії, культури, фольклору. Таким і бачу я Анатолія Федоровича Сокура – людину неспокійної вдачі, невгамовного шукача народних скарбів, популяризатора спадщини. Чи ж не про таких сказала літератор Лариса Копань в одній із своїх публікацій у «Літературній Україні»: «Духовне дерево народу може врожаїтися лише тоді, коли воно має міцний корінь». Про той свій корінь-родовід Анатолій Федорович якось мовив у бесіді: «…ми мешкали на Нікопольщині, в селі Капулівка, де колись були Запорізькі Січі, а зараз там збереглася могила славного кошового Івана Сірка. Ця обставина, а також розповіді батька про славну минувшину Запоріжжя і України привили мені любов до рідної землі, до краєзнавства». Цими факторами, впевнений, і пояснюються напрямки краєзнавчих пошуків і культурно-просвітянської роботи Сокура Анатолія Федоровича.
Народився майбутній краєзнавець 3 березня 1940 року в місті Запоріжжі. У 1971 році закінчив Киргизький державний університет у місті Фрунзе, де, навчаючись на філологічному факультеті отримав спеціальність «бібліотекознавство та бібліографія». А до вузу пройшов трудові «університети»: працював електрослюсарем Запорізького вогнетривкого заводу, з 1959 по 1962 роки служив у лавах Радянської Армії. Був майстром, начальником дільниці Запорізького заводу металовиробів де став членом КПРС. З 1968 по 1984 р. працював бібліографом, вихователем у школі-інтернаті професійно-технічного училища. Та доля розпорядилася по-своєму: Анатолій Федорович остаточно пов’язав її з заводом металовиробів.
Своєму захопленню – краєзнавству рідного краю А. Ф. Сокур віддає кожну вільну хвилину, вихідні і святкові дні, відпустки. В його пошуках і друкованих доробках провідною є тема – історія Запорізького краю і козацтва.
М. Запоріжжя, 1989 рік
Володимир Морозюк

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика