Чер
14
2011

Скарби Полуботка

Скарби ПолуботкаЛегендарні скарби Полуботка…Міф, вигадка, реальність? Минуло три століття, а ці скарби малюють гори золота, захованого гетьманом в англійському банку.

Павло Полуботок ( 1660 – 1724) – син переяславського козацького полковника, український політичний діяч, військовий, наказний гетьман Війська Запорозького. Деякий час мав прихильність Петра першого, за що отримав декілька сіл та місто Любеч в особисте розпорядження. Колекціонував предмети давнини, збирав унікальні реліквії, вивчав мистецтво. Але через протидію русифікації України, незгоду з позиціями Петра першого,  за намагання отримати якнайбільше політичної свободи, прихильність царя він втратив. Був ув’язнений у Петропавловській фортеці де згодом помер від тортур.

В дім Полуботка була направлена комісія, що мали вилучити власність гетьмана. Та, як з’ясувалось, все що мав він встиг переправити морем до англійського банку. Там він заклад своє майно під проценти.

Звичайно, Великобританія тих грошей «аж ніколи не бачила і навіть не чула про них». Бо ж ходять слухи, якби скарби та начислені за триста років проценти потрібно було віддати Україні, то кожному українцю дісталось би по 38 кг золота.

Уряд СРСР у 1986 році визнав свою незацікавленість скарбами Полуботка та заявив, що ніяких претензій до Великобританії не має.

 

Один коментар »

  • Дарина

    Пусть справедливость восторжествует и Англия вернет украинское народное достояние.

    Прокоментовано 16.07.2011

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика