Чер
17
2011

Скарби у Запоріжжі

Скарби у ЗапоріжжіЯк свідчать перекази, біля Кушугумівки ( тепер селище Кушугум ) є Високу могили, їх три і всі добре видні як їхати з Олександрівська в слободу Кінську ( село Григорівка ). Люди твердили, що в середній могилі сховані скарби. Кушугумівський безбожник Рингач заповзявся здобути їх. Копав всю зиму, геть могилу перерив, а все-таки знайшов срібні таляри, на яких був портрет Цариці Катерини II. Десь над Дніпром є могили Великі та Малі близнюки. Між ними сховані дорогоцінні камені «без числа». Особливий інтерес викликає переказ про «три бочки козацького добра», які були сховані у тому місці, де через кілька років звели Олександрівську фортецю. Як відомо, вона знаходилася у старій частині міста Запоріжжя поруч із Малим ринком. Десь неподалік має бути «скарб Караватки». Цей офіцер майже 20 років був командиром Олександрівської фортеці. Наживався на підневільній праці солдатів, за безцінок скуповував у селян пшеницю, яку продавав за кордон і збирав чималі багатства, які після смерті Катерини II, коли почалася перевірка, змушений був десь сховати. Караватка помер, нікому не повідомивши те місце.

Скарби начебто є у засипаному колодязі біля Чорної скелі на острові Хортиця, за селом Преображенкою Оріхівського району…Чи правда це все? Чи пощастить комусь?

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика