Лип
09
2011

Славний козак

Славний козак«Ну добре ж …» Кошовий отаман Й. М. Гладкий був жонатий чоловік. А в Задунайську Січ його прийняли тому, що він сказав товариству – холостий. Бо про жонатство на Січі і заїкатися неможна: таку людину не прийняли б у козацьке середовище. Згодом Йосипа, як видатного козака, 1 січня 1828 року було обрано кошовим. Коли задунайці повернулись «з-під турка», в Ізмаїлі від проїжджих людей дізналися, що в їхнього кошового є дружина і діти. Тоді ж козаки сказали Гладкому: «Ну добре ж що не знали, а то ми б тобі дали».

«Сірко муштрував» Там, де в ріку Бугай впадає невеличка степова річечка Грушівка було урочище, де Іван Сірко «сидів зимівником». Те урочище й звали «Сірківка». Старі козаки казали, що в тій Сірківці «Сірко муштрував запорожців-одні було палять, а другі ховаються».

«Славний козак» Десь на початку 16 століття, як повідомляє О. Рігельман, мешканець міста Овруча Остафій Дашкевич, маючи біля себе купу однодумців – козаків, успішно воював з татарами. У 1505 році попросив у короля польського Сігізмунда земель у Канівському й Брацлавському воєводствах, щоб там розселяти своїх козаків. На польському сеймі 1532 року Дашкевич подав думку побудувати фортеці на Дніпрі, звідки б можна було обороняти Україну від татарів. У 1535 році Остафій Дашкевич помер, не залишивши ні нащадків, ні дружини. От цього ватажка перших козаків козацтво звало «славний козак».

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика