Січ
07
2013

Справа про спори на землі Запорожжя

Справа про спори на землі ЗапорожжяУ 1767 р. Кіш доручив охорону кордону на Орелі, як і раніше, військовому старшині Андрію Порохні й призначив у його розпорядження команди: під проводом колишнього самарського полковника Гната Писавки на Орільську паланку, а на Протовщанську – Опанаса Колпака.  Листування Коша з Андрієм Порохнею відображає стан обох паланок.

Суперечки між андрієм Порохнею і нехворощанським ротмістром (колишнім сотником) Леонтієм Синьогубом за 70 поселенців, які залишилися в слободі проти м. Нехворощі і в заяві до Коша визнали запорозьке підданство. Андрій порохня доносив, що ті жителі слободи відмовилися вийти за наказом Леонтія Синьогуба. Суперечки за заарештовані Андрієм Порохнею на запорозькому березі р. Орелі  Синьогубові коні та невід. Кіш відмовився повернути невід.

Бунчуковий товариш Федір занковський вимагав повернути сіль, яку привезли з Криму його кріпаки з сл. Перещепин, які залишилися на західному боці р. Орелі. Гнат Писанка подав реєстр солевозів, у якому зазначалося, де вони перебували та за яку ціну купували сіль.

Претензії  Борисоглібської фортеці щодо хуторян, які теж відмовився удовольнити Кіш.

Приятельські листи генерала К. Ф. Штофельна з Козловської фортеці до Петра Калнишевського.

Полковник Опанас Колпак і Гнат Писанка склали реєстр зайд, які визнали підданство Війська Запорозького, у слободах: Над Розлитим Лиманом, Перещепині, Личковій та Козирщині.

Нехворощанський Успенський монастир заявив до Коша претензію, вимагаючи вернути своїх кріпаків. Андрій Порохня склав реєстри монастирських кріпаків і зайд слободи проти м. Нехворощі. Кіш відмовився повернути їх, оскільки вони визнавали підданство Війська Запорозького.

 

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика