Бер
08
2011

Урочище «Січові ворота»

Урочище «Січові ворота»

В північно-східній частині острова, де тече Старий Дніпро, бачимо мальовничу затоку. Ніби розсунувши високі, похмурі скелі вона врізається між ними в гранітну товщу острова водяним клином . До цього історичного куточку острова по схилу берега нагадуючи кам’яне мереживо ведуть стежини. Тут одне із зручних місць де можна човнами приставати до скелястого берега Хортиці.

За легендами і переказами в цій затоці запорізькі козаки на своїх «чайках» причалювали до Хортицької Січі. З тих пір те місце для історії дістало назву «Січові ворота». Так називали урочище запорожці.

А ще, за переказами, в «Січових воротах» бажаючі стати козаками складали спеціальні іспити на витримку, сміливість. З однієї скелі на іншу над безоднею перекидали колоду. Внизу – гостре каміння, річкова глибінь…Майбутньому козаку давали кварту горілки(близько 700 грамів), він випивав її. І через деякий час мав перейти по колоді з одного кінця цього «місточка» в інший. Якщо падав – то не розбивався об каміння, його підхоплювали запорожці. Але вхід йому в козацький стан уривався принаймні на рік. Після цього терміну він міг спробувати ще раз. Складе – козак, а ні – прощай козацьке життя.

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика