Бер
29
2012

Заборгованість

ЗапоріжжяЗносини з польськими губернаторами, реґіментарями й комендантами велися здебільшого в справах торговельних і розшуку покрадених коней і речей. Регіментар партії української  ( польських військ на Україні ) Францишек Любковський 12 квітня 1764 р. і Потоцький, воєвода київський, 22 грудня 1765 р. закликали на ярмарок до м. Умані й обіцяли торгівельні пільги. Духівниця товариша Джерелівського куреня Івана Височина, який помер в м. Житківцях. Карпо Дробит, товариш Кущівського куреня, поїхав лікуватися до Умані і вмер, Дробитів брат, товариш того ж куреня Марко Сохацький, вимагав речі з Умані. Лисянський житель Семен Бойко вимагав 139 карбованців із спадщини колишнього кошового отамана Якима Ігнатовича за борг ( Яким Ігнатович і Семен Бойко були товаришами Вищестебліївського куреня ). Торговельні зобов’язання, розписка на поставу польським купцем ганусової горілки трьом запорозьким козакам Іванові Бурлачку, Ониськові Федоренку та Іванові Шаргородському й одержання й одержання ним у завдаток 385 талярів. Товариш Полтавського куреня Іван Головко з листом Коша до уманського губернатора Младановича вимагав 400 карбованців боргу з товариша того ж куреня Неживського, який оселився після виходу з Січі в Уманській губернії.

Обвинувачення в гайдамаччині: скарга до Коша Казимира Добржанського на товариша Джерелівського куреня, ватажка Мануїла з ватагою за захоплення коней, грошей і речей. Листування про виявлення коней у запорозьких козаків на ярмарках Правобережної  України. Колишній бугогардівський полковник Кирило темний приїхав до родини в м. Жаботин і на ньому впізнали сорочку із украденого в жаботинського орендаря полотна. Через це на жаботинську селянську громаду було накладено штраф. Громадський отаман від імені громади просив Кіш відшкодувати збитки з майна Кирила Темного. Польський поміщик с. Півець Київського воєводства Ігнатій Кучковський через міністерство в Варшаві вимагав від Війська Запорозького повернути дві родини кріпаків, які втекли з с. Півець й оселилися в Кодаку.

Немає коментарів »

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика