Бер
30
2012

Запорожці у війні проти турок

запорожціОб участии запорожцев в войне против турок под начальством Румянцева и др.

Війна Росії з Туреччиною  ( 1768 – 1774 рр. ) . Кампанія 1769 року. Відомості про кількість озброеєнного кінного і пішого війська по куренях ( в Січі ). Ордери головнокомандуючого Другою армією П. О. Румяннцева за червень – серпень. Оперативне листування з П. О. Румянцевим, генералом Зоричем, старшиною Війська Запорозького. Відомості про склад команд. Листування про постачання провіантом і порохом. Донесення старшини про воєнні події. Допити полонених. ( Поселення полонених – християн ( грузинів, волохів, греків ) на запорозьких землях ).

Листування з кн.. В. М. Долгоруковим, який заступив П. О. Румянцева, а з 18 вересня – з гр.. П. І. Паніним.

Відомості Коша про склад усіх команд ( кошового отамана Петра Калнишевського – кіннота у степу, старшин Пилипа Стягайла – в пониззі Дніпра, Миколи Чорного – верхівї Дніпра, Андрія Порохні – на р. Самарі, Омеляна Шпака – на р. Кам’янці ).Розподіл пороху, олова, провіанту за куренями.

Донесення старшини про наїзд татар на Оріль через Самарську паланку.

Суперечки з П. О. Румянцевим і Зоричем після того, як П. О. Румянцев наказав відрядити тисячну запорозьку кінну команду Андрія Ляха для переслідування татар у розпорядженні Зорича, а той підпорядкував її майорові. Кіш опротестував це рішення, пояснюючи тим, що над підставі указів Військо Заопорзьке безпосередньо підлягало тільки вищій російській команді.

Один коментар »

  • Дмитрий

    Интресно, продолжайте в том же духе…

    Прокоментовано 05.06.2012

RSS стрічка коментарів

Прокоментувати

Внесена до міфів стародавнього людства,історії,переказів,пісень українського народу,незабутня,як почута в дитинстві бабусина казка-отака вона-Хортиця,головний острів Дніпра!.

Яндекс.Метрика